Pamatų Betonavimas

Home / Pamatų Betonavimas

Pamatų įrengimas – pagrindinis ir vienas iš svarbiausių etapų statant namą. Būtent pamatai (jų konstrukcija, hidroizoliacija, grunto savybės) lemia pastato ilgaamžiškumą, todėl viskas turi būti atlikta profesionaliai ir kokybiškai.

Specialistai darbus atlieka atsižvelgdami į pamatų tipus, išsiskiriančius tam tikromis savybėmis. Pagrindiniai pamatų tipai:

  • Poliniai pamatai. Populiariausios jų rūšys – gręžtiniai bei spraustiniai pamatai. Šis pamatų tipas pasirenkamas tuomet, kai gruntas yra silpnas, turi organinių priemaišų, o arti paviršiaus yra vandens. Šios pamatų rūšies įrengimas yra vienas iš ekonomiškiausių.
  • Juostiniai pamatai. Skiriamos jų rūšys – juostiniai monolito pamatai ir juostiniai surenkamieji pamatai. Pagrindiniai kriterijai renkantis pamatų rūšį – tvirtas, negilus laikantis gruntas, grunto ir namo apkrova. Pavyzdžiui, mažesniam pastatui pamatus užtenka padaryti iš blokelių, o didesniam reikia tvirtų monolitinių pamatų.
  • Gilieji pamatai. Įrengiant šiuos pamatus, svarbu, jog gruntas būtų stiprus ir gilus. Tokio tipo pamatai apkrovą pastato pagrindui perduoda padu ir šonais, jie standūs, atlaikantys dideles horizontalias jėgas. Šios pamatų rūšies įrengimas yra gana ekonomiškas.

Tad statydami namą ir rinkdamiesi pamatų rūšį atsižvelkite į grunto tipą, požeminio vandens lygį, įšalo gylį ir architektūrinius sprendimus. Mūsų kvalifikuoti specialistai ne tik tinkamai padaro pamatus, bet ir užtikrina optimaliausią kokybės ir kainos santykį.